برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش ۱۴۰۳

برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش

برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش


شاید شما هم جزو کسانی باشید که قبولی در آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش برایتان دارای اهمیت بسیاری است و به شغل معلمی عشق می ورزید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. با توجه به این موضوع که در سال های اخیر، ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب معلم در وزارت آموزش و پرورش آغاز می شود، بسیاری از افراد جذب این آزمون می شوند. اما قبولی در آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی کار راحتی نیست و نیازمند به برنامه ریزی درسی با قواعد و اصولی می باشد. از این رو در مقاله حاضر، برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش را ارائه داده ایم.

برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی می تواند داوطلب را چندین گام به هدف خود و قبولی نزدیک تر کند.

برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش ۱۴۰۳

پس از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، متقاضیان می توانند از رشته های مورد نیاز برای جذب دبیر و هنرآموز، منابع درسی، امتیاز دروس و ظرفیت شهرهای مد نظر اطلاع کافی یابند و سپس دست به انتخاب بزنند. با توجه به این نکته که معمولا ظرفیت استخدام دبیر و هنرآموز در بیشتر شهرهای کشور کم می باشد از این رو داوطلبان می بایست از یک برنامه درسی و مشاور با تجربه و کارآزموده پیروی کنند تا به نتیجه دلخواه خود دست یابند.

آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی نیز مانند آموزگاری با استقبال زیادی از داوطلبان مواجه می شود. با توجه به زمان محدود برای مطالعه منابع درسی، استفاده از یک برنامه ریزی درست که بتواند تمام منابع عمومی، تخصصی و اختصاصی را پوشش دهد،بسیار بر قبولی داوطلب تاثیر گذار است. در حقیقت این میزان توجه افراد به نحوه و برنامه ریزی دروس خود است که آن ها را در بین رقبا متمایز می کند. این امر با همراه و کمک یک مشاور با تجربه و کارآزموده تسهیل می شود.


نحوه برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش ۱۴۰۳

همانطور که در بالای مقاله گفته شد، برنامه ریزی خود نیز دارای اصول و قواعدی است که شرط موفقیت داوطلب نیز رعایت همین قواعد می باشد. برنامه ریزی درسی برای آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی باید به گونه ای طراحی شود که متناسب با شرایط داوطلب باشد و بتوان به اندازه توانایی و زمان هر فرد، تعداد صفحات، ساعت مطالعه، تعداد تست ها، تعداد دروس مورد مطالعه در یک روز و… را مشخص کرد. در ادامه به نکاتی درباره نحوه برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آمورش و پرورش پرداخته ایم:

 • تهیه بهترین منابع درسی
 • چیدمان دروس عمومی، اختاصاصی و تخصصی با توجه به شرایط داوطلب و زمان
 • توجه به بازه زمانی مورد مطالعه (ساعت مشخص برای مطالعه دروس)
 • تعداد تست های مناسب و مرورهای چندگانه
 • اولویت بندی دروس
 • مشخص کردن زمان استراحت، تفریح و…

به طور کلی استفاده از یک برنامه ریزی درسی هدفمند و منسجم می تواند بر مدیریت زمان، کاهش استرس و افزایش بازدهی مطالعه تاثیر بسزایی داشته باشد. در شروع مطالعه باید از برنامه درسی سبک تر استفاده کرد و به تدریج بر تعداد صفحات، تعداد دروس در یک رور، تعداد تست ها و ساعت مطالعه افزود. برای ایجاد یک برنامه درسی مناسب می توانید از مشاوران با تجربه در این زمینه کمک دریافت کنید. موسسه مشاوره تحصیلی محصل با بهترین مشاوران آزمون استخدامی آموزش و پرورش می تواند یک برنامه ریزی درسی متناسب با شرایط خودتان ایجاد کند و با راهنمایی شما عزیزان تا برگزاری آزمون، حامی و پشتیبانتان باشد.


مزایای داشتن برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش ۱۴۰۳

هر ساله آزمون استخدامی آموزش و پرورش مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می گیرد و با رقابت زیادی روبرو می شود. افرادی که در آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی شرکت کرده اند، بایستی با پیروی از برنامه ریزی درسی اصولی پیش بروند و در نهایت به موفقیت دست یابند. با توجه به تعدد منابع درسی و مدت زمان محدود داوطلبان برای مطالعه منابع درسی آزمون استخدامی دبیری، مزایای داشتن برنامه ریزی به خوبی نمایان می شود.

از مزیت های داشتن برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش می توانیم به مواردی همچون (جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی، کاهش استرس و اضطراب، افزایش کیفیت مطالعه، نظم دهی به مطالعه، افزایش انگیزه و…) اشاره کنیم. در واقع برنامه ریزی و پایبندی به آن مسیر موفقیت را هموار تر می کند و باعث می شود که فرد با قدم های بلند تر به سمت هدف خود گام بردارد. به طور کلی برنامه ریزی باعث می شود که فرد در مسیر صحیح و درستی قرار بگیرد و بتواند با موانع پیش روی خود مقابله کند.


مشاوره آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش ۱۴۰۳

امروزه استفاده از مشاوره های آنلاین و غیرحضوری برای بسیاری از داوطلبان به خصوص افراد شاغل، راحت و کم هزینه است. اینکه مدتی را از وقت خود در موسسات بگذرانی و در آخر به نتیجه قابل توجه نرسی بسیار آزار دهنده است. اما مشاوره های آنلاین به دلیل ارتباط مداوم با داوطلب و بررسی مشکلات و موانع پیش روی او می توانند بسیار تاثیرگذار باشند. موسسه مشاوره تحصیلی محصل نیز از ایین امر مستثنی نیست و با ارائه خدمات و بسته های برنامه ریزی آنلاین، می تواند بهترین همراه شما در آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی باشد.

در مقاله فوق ما به برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش پرداختیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید می توانید با مراجعه به سامانه محصل و رزرو مشاوره تلفنی منتظر تماس کارشناسان ما باشید و تمامی سوالات خود را بپرسید. موسسه مشاوره تحصیلی محصل با بهترین مشاوران آزمون های استخدامی می تواند تمامی آزمون شما را از ثبت نام تا قبولی پوشش دهد. فقط کافیست بر روی لینک رزرو برنامه ریزی درسی کلیک کنید و از تیم ما یک مشاور اختصاصی داشته باشید.

اصول مهم ″برنامه ریزی درسی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش″ 
برنامه ریزی بایستی متناسب با شرایط فرد و شخصی سازی شده باشد.
در برنامه ریزی لازم است که به تایم های مرور، جبرانی و استراحت توجه ویژه ای داشت.
برنامه ریزی باید دارای تعادل و تنوع مطالعاتی باشد.
استفاده از بهترین منابع درسی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی بسیار در برنامه ریزی درست تاثیرگذار است.

 

سوالات متداول

۱- چگونه می توانم برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش را انجام دهم؟

در مقاله فوق تا حدودی برنامه ریزی آزمون استخدامی دبیری را شرح داده ایم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از مشاوران ما راهنمای های لازم را دریافت کنید.

۲- آیا می توان از یک برنامه درسی مشترک برای آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی استفاده کرد؟

خیر، برنامه ریزی درسی باید متناسب با شرایط هر فرد و شخصی سازی شده باشد.

۳- آیا موسسه مشاوره تحصیلی محصل برنامه ریزی آزمون های استخدامی را انجام می دهد؟

بله، موسسه محصل با همکاری بهترین مشاوران آزمون استخدامی دبیری، وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، بانک ها و… برنامه ریزی درسی تمامی آزمون های استخدامی را انجام می دهد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

۴ دیدگاه ها

 • سلام. من هفته آینده آزمون دبیری شبکه و نرم افزار دارم ولی نرسیدم که خیلی خوب بخونم و الان واقعا استرس دارم. فقط بخشی از درسامو خوندم. ان چند روز که تا آزمون داریم من باید چکار کنم تا حداقل بتونم بعضی از درسا رو خوب تست بزنم؟ فقط مرور کنم یا درس جدید بخونم؟

  • باسلام.
   پیشنهاد می کنیم مدت زمان باقی مانده را به مرور دروس و تست زنی اختصاص دهید و مطالبی که تاکنون مطالعه شده است را جمع بندی مناسب نمایید.

 • سلام روزتون بخیر خسته نباشید. من از مشاوران شما مشاوره تلفنی گرفتم برای استخدامی دبیری و بسیار راضی بودم. جواب تمام سوالاتمو با آگاهی و حوصله زیاد دادن. ممنونم از زحمات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =